Картичка за Компјутер – Serial Ports PCI Add on card SPC-1 2xSer. Ports

PCI two serial ports add-on card

730 ден

Достапност:

Нема на залиха

Шифра: 008018 Категорија

Опис

Обезбедува две сериски порти со голема брзина на кој било компјутер со најмалку еден слободен PCI слот. Карактеристики: * Голема брзина (UART 16C550C) 1 MB/s.

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра