Безжични Слушалки Bluetooth Nedis HPBT1202BK

Bluetooth stereo headset

990 ден

Достапност:

На залиха

Залиха во:
Главен магацин
✅ Продавница Ѓ. Петров
Шифра: 002551 Категорија

Опис

• Максимално време за репродукција до 7 часа
• Слот за microSD картичка (подржува до 32 GB) – за репродукција на сопствени музички записи
• Безжична технологија Bluetooth® 5.1 – за стабилна врска без пречки и може алтернативно да се користи жичено преку врската од 3,5 mm (кабелот не е вклучен) кога батеријата е празна
• Цврст дизајн – со удобни ушни перничиња, прилагодлива лента за на глава, флексибилни ушни чаши и преклоплив дизајн
• Контролни копчиња – за паузирање/пуштање музика, зголемување/намалување на јачината на звукот, одговарање/откажување/игнорирање повици или користење гласовна контрола
• Вграден микрофон – за разговори без раце
• Полнењето трае само 2 часа – батеријата овозможува користење до 6 часа.

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра