Безжични Слушалки Bluetooth Nedis HPBT4000BK

Maximum battery play time: 8 hrs | Built-in microphone | Press Control | Voice control support | Volume control

790 ден

Достапност:

На залиха

Залиха во:
Главен магацин
✅ Продавница Ѓ. Петров
Шифра: 009968 Категорија

Опис

• Заштитете ги вашите уши – благодарение на ограничувањето на звукот
• Максимално време за репродукција до 8 часа – за да се обезбеди пуштање музика или телефонски повици
• Безжична технологија Bluetooth® 5.0 – за стабилна врска без пречки и може алтернативно да се користи жичено преку поврзување со кабел 3,5 mm (кабелот не е вклучен) кога батеријата е празна
• Цврст дизајн – со удобни ушни перничиња и прилагодлива лента за на глава
• Контролни копчиња – за паузирање/пуштање музика, зголемување/намалување на јачината на звукот, одговарање/откажување/игнорирање повици или користење гласовна контрола
• Вграден микрофон – за разговори без раце
• Полнењето е преку USB Type-C™ (адаптерот не е вклучен) – трае само до 2 часа

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра