Батерија – 1000mAH Rech. NI-MH AAA EnerGenie

Rechargeable Ni-MH batteries

100 ден

Достапност:

На залиха

Залиха во:
Главен магацин
✅ Продавница Ѓ. Петров
Шифра: 004684 Категорија

Опис

ЦЕНАТА Е ЗА ЕДНО ПАРЧЕ!

Напон: 1,2 V DC со капацитет од 1000 mAh
Време на полнење: 2-6 часа во зависност од струјата на полнење
Циклуси на полнење: најмалку 500
Материјал: Ni-MH
Без олово (Pb), кадмиум (Cd), жива (Hg).
Големина: стандардна големина AAA, 10,5 mm x 44,5 mm
Нето тежина (на секоја батерија): 14 g

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра