Инвертор – HQ-INV300WU-12

Power Inverter Modified Sine Wave 12 VDC – AC 230 V 300 W F (CEE 7/3) / USB

3,100 ден

Достапност:

Нема на залиха

Шифра: 008531 Категорија

Опис

Инвертер за батерија од 12 V во автомобили и чамци. Ќе ја претвори струјата од 12 V DC на 230 V AC. Со овој уред, опремата од 230 V може да се поврзе насекаде! Инверторот е опремен со многу висока излезна моќност.

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра