СЕТ КОНЕКТОРИ – UNIVERSAL TRAVEL ADAPTER PLUG SET

Утикач за решо

200 ден

Достапност:

Нема на залиха

Шифра: 003199 Категорија

Опис

ЗАБЕЛЕШКА: Овој адаптер го претвара само приклучокот на утикачот но НЕ и струјата и напонот. Ве молиме проверете дали Вашиот уред работи на таа струја кога патувате во некоја друга држава со различни утичници. Ако на вашиот уред му треба и претварач на напон, тогаш овај универзален адаптер не може да се користи.

Одговара за: САД, Канада, Европа, Среден Исток, Јужна Америка, Азиа, Карибските острови, Англија, Ирска, Африка, Хонг Конг, Сингапур, Аустралиа, Фиџи, Нов Зеланд, Кина, Јапониа, и уште над 150 држави

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра