SEC-DVRSG10

Наочари со вграден ДВР снимач и камера

2,695 ден

Достапност:

Само 1 останати на залиха

Залиха во:
Главен магацин
✅ Продавница Ѓ. Петров
Шифра: 002954 Категории ,

Опис

Марка: König

Во овие наочари има вградено скриена камера и микрофон за снимање на Micro SD картичка (не е вклучена во пакетот). Наочарите се многу погодни за снимање на Вашите спортски активности како што се на пример скијање

или пак велосипедизам

• Леќа на камерата: CMOS 1.3 MP
• Видео резолуција: 640×480
• Видео формат: AVI (30 fps + аудио)
• Зафатнина на видеото: +/- 20 MB/мин.
• Време на снимање: > 90 мин. на 2 GB Micro SD картичка
• Фото резолуција: 3264×2448
• Фото формат: JPG
• Aгол на гледање: 60°
• Подржани картички: Maкс. 16 GB Micro SD картичка
• Водоотпорни: Не
• Напојување: 5 V/500 mA
• Батерија: 400 mAh lithium батерија
• Време на траење: 4 – 5 hours/со полна батерија
• USB 2.0 port: Да
• Работна температура: 0 – 60°C
• Тежина: 48 гр.
• Youtube : http://www.youtube.com/v/eJ8kIDiDsvI&rel=0

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра