Прекинувач – P1-0S

Push sw. 6p DPDT Mom. 0.1A/30V 8x8x13.5mm

40 ден

Достапност:

На залиха

Залиха во:
Главен магацин
✅ Продавница Ѓ. Петров
Шифра: 008741 Категорија

Опис

Производител ZIPPY Тип Стандардна конфигурација 6p DPDT Боја Црно/Бело Метод на префрлување Моментална големина 8,0 x 8,0 x 13,5 mm Струја номинална вредност, номинална напон од 0,1A, V 30V монтажна PCB

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра