Диск ССД – SSD 2.5″ Kingston A400 Series 120GB 7mm

SSD Disk 10x faster than a HDD

1,090 ден

Достапност:

Нема на залиха

Шифра: 008154 Категорија

Опис

Форма фактор 2,5"
Интерфејс SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) – со компатибилност наназад со
SATA Rev. 2.0 (3Gb/s)
Капацитети: 120 GB, 240 GB, 480 GB
Контролор 2Ch3
NAND TLC
Основни перформанси1
Пренос на податоци (ATTO)
120 GB — до 500 MB/s за читање и 320 MB/s за пишување
240 GB — до 500 MB/s за читање и 350 MB/s за пишување
480 GB — до 500 MB/s за читање и 450 MB/s за пишување
Потрошувачка на енергија
0,195W во мирување / 0,279W Средно / 0,642W (MAX) Читање / 1,535W (MAX) за пишување
Температура на складирање -40°C85°C
Работна температура 0°C
70°C
Димензии 100,0мм x 69,9мм x 7,0мм

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра