Мерен Инструмент – POWERMASTER FY17C DIGITAL MULTIMETER MEASURING DEVICE

Инструменти

990 ден

Достапност:

На залиха

Залиха во:
Главен магацин
✅ Продавница Ѓ. Петров
Шифра: 005034 Категорија

Опис

Тип на производ: Дигитален мултиметар
Материјал: ABS
Боја: Црвена и црна
Опсег на DC: 600V
Опсег на наизменичен напон: 600V
Опсег на DC: 10A
Максимален приказ: 1999 година
Отпорност: 2 m?
Напојување: AAA батерија 1,5V x 2 (не е вклучена)

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра