Digital Multimeter DT9205A

Дигитален Мултиметар

550 ден

Достапност:

На залиха

Залиха во:
Главен магацин
✅ Продавница Ѓ. Петров
Шифра: 005621 Категорија

Опис

– Мерење на напон: AC 500V и DC 500V max.
– Мерење на струја: DC 10A max.
– Мерење на отпор: 2Mohm
– DC напон: 200m/2/20/200/1000V
– AC напон: 200m/2/20/200/750V
– DC струја: 2/20/200n/2/20/200u/2/20m/200m/20A
– AC струја: 20/200m/2A
– Отпор: 2/20/2000m/2/20/200k/2M
– Заштита од преоптеретување: 200mA 250V fuse (20A-range is not fuse-protected)
– Автоматско исклучување

Select your currency
MKD Македонски денар
EUR Евра