Безжичен Рутер – Tenda Wireless N Router 300Mbps F6 w/4 Antennas

Wireless N Router

1,190 ден

Достапност:

Нема на залиха

Шифра: 008267 Категорија

Опис

Протокол: IEEE802.3, IEEE802.3u
Интерфејс: порта 110/100Mbps, порти 310/100Mbps
Антена: надворешни антени 45dBi
Копче: 1
копче WiFi/Reset
Моќност: влез: AC 100-240V—50/60Hz, излез: DC 9V 0,6A
LED индикатор: LED светло1
Димензии: 204
147,5211мм
Безжични стандарди: IEEE 802.11b/g/n
Брзина на податоци: 300 Mbps
Фреквенција: 2,4 GHz
Безжична безбедност: WPA-PSK/WPA2-PSK, WPA/WPA2
Тип на интернет конекција: PPPoE, динамична IP адреса, статичка IP
Работен режим: режим на безжичен рутер, режим АП, режим WISP, режим на универзален повторувач
DHCP сервер: DHCP Server , DHCP Client List, DHCP Reservation
Виртуелен сервер: Препраќање порти, DMZ домаќин, UPnP
DDNS: Подржува Oray.com, 88ip
Друго: Контрола на пропусниот опсег, MAC Затвори статичко рутирање, системски дневник, конфигурација за резервна копија и обновување, надградба на фирмверот преку Интернет, фирмвер што може да се надградува преку прелистувач
Влажност: Работна влажност: 10% ~ 90% RH не кондензира, Влажност на складирање: 5% ~ 90% RH некондензира
Стандардни поставки: Стандарден пристап: tendawifi.com или http://192.168.0.1
Содржина на пакетот: Безжичен N300 рутер
1, адаптер за напојување1, водич за инсталирање1, етернет кабел

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра