Адаптер Амерички

Power Plug / Adapter

20 ден

Достапност:

Нема на залиха

Шифра: 003117 Категорија

Опис

Овој адаптер за приклучок е за американски уреди имаат 2 рамни паралелни контакти и ги претвора во европски конектор со 2 тркалезни контакти. – Повеќето електронски уреди имаат трансформатор од 110v-220v или двоен напон (110/220 VAC) за ширум светот

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра