mk Macedonian

ПРЕКИНУВАЧ ТС-02 rating: 3 A / 125 VAC

Прекинувач

50 ден

Достапност:

Само 1 останати на залиха

Залиха во:
Главен магацин
✅ Продавница Ѓ. Петров
Шифра: 002158 Категорија

Опис

rating: 3 A / 125 VAC
3 tags – SPDT

Тип на прекинувач Со префрлување
Напон на контакт 125 V
Струја на контакт 3 A
Тип на напон AC
Отпор на контакт 10 R
Број на прекдачи 2 x 2p
Отвор за монтажа M6 x 0.75 mm
Макс. длабина на панелот 13.0 x 7.9 mm
Боја на куќиште Сина
Тотална висина 14,8 mm

 

Select your currency
MKD Македонски денар
EUR Евра