Мерни Сонди за Инструмент – POWERMASTER 3012B 20A MEASURING DEVICE PROBE

Test Leads

150 ден

Достапност:

На залиха

Залиха во:
Главен магацин
✅ Продавница Ѓ. Петров
Шифра: 005035 Категорија

Опис

Опис: Сонда за мерни инструменти
Бидејќи кабелскиот дел од сондата е квалитетен и мек, не се кине лесно.
Употреба: Се користи во дигитални и аналогни мерни инструменти со влез на сонда.
Струја: 20 А
Боја: Црна – Црвена
Димензии: 90 cm од крај до крај
Работна температура: 0-40°C
Модел: 3012B

Избери Валута
MKD Македонски денар
EUR Евра