ТАСТЕР ТАЦТСВ-008

Тастер

15 ден

Достапност:

На залиха

Залиха во:
Главен магацин
✅ Продавница Ѓ. Петров
Шифра: 003366 Категорија

Опис

Дијаметар: 0.8 mm

Тип на тастер Tact
Напон на контакти 12 V
Струја на контакт 0,05 A
Тип на напон AC
Отпор на контакт 0,1 R
Бр. на прекинувачи 1 x 1p
Push will … Make
Висина на тастерот 0,8 mm
Димензии на куќиште 6.0 x 6.0 x 3.5 mm
 

 

Select your currency
MKD Македонски денар
EUR Евра